Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.

Estetik Diş Hekimliği

estetik diş hekimliği

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği, kişinin diş etlerinde çekilme ve asimetrik bozuklukların ortadan kaldırılması, dişlerin ve diş etlerinin standart bir yapıya ulaşması adına yapılan diş hekimliği uygulamalardır. Renksiz, yontulan, yıpranan, yanlış konumda olan, kırılan ve lekeli olan dişlerin düzeltilmesi sağlanır ve böylece hastaya estetik ve sağlıklı bir gülüş tasarlanır. Bu işlemde hastanın ihtiyaçlarına göre kozmetik diş hekimliği tedavi planı uygulanır.

Bir insanın dişlerinin görünümü sosyal hayatını büyük oranda etkiler. Estetik duruşa sahip dişler kişinin rahat bir şekilde gülmesine ve hayata pozitif bakmasına yardımcı olur. Ancak estetik olmayan dişler kişinin her zaman özgüven sorunları yaşamasına yol açar. Bu durumda devreye diş eti estetiği girer.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Estetik diş hekimliği ile kişinin sağlıklı ve mutlu gülüşlere kavuşması saplanır. Bunun için kullanılabilecek çok sayıda yöntem bulunuyor;

  • Diş İmplantı: Diş kaybının olması durumunda kalıcı bir diş kökü ile sağlıklı bir gülüşe kavuşmak mümkün olur. Sağlam çene kemiği, sağlıklı diş eti, ağız hijyeni olan kişilere diş implantı uygulanabilir. Bu implantlar estetik görünüm, konuşma kolaylığı, yüksek özgüven gibi birçok yarar sağlar.
  • Diş Kaplaması: Bu uygulamalar dental porselen laminalar olarak da bilinmektedir. Bu uygulamalar sadece dişlerin görünen ön yüzünü kaplamaya yönelik yapılır. Dişlerdeki renk değişikliği, aşınma, düzensiz ve hizasız dizim, kırık ve yontulma ve diş boşluklarının giderilmesinde etkilidir.
  • Diş Beyazlatma: Kişinin dişlerinin daha beyaz, parlak ve canlı görünmesini sağlayan estetik operasyonlardır. Profesyonel bir diş hekimi tarafından kozmetik amaçlı yapıldığında etkili sonuçlar alınabilir.
  • Diş Minesi Şekillendirme (Konturlama): Dişlerde dili tahriş eden pürüzlü bölgelerin ortadan kaldırılmasıdır. Diş temizliği sırasında pratik bir şekilde yapılabilir. Gülüş güzelleştirmede çok etkili bir yöntemdir.
  • Diş Teli: Kalabalık, çarpık ve yanlış hizalanan dişleri düzeltmek adına kullanılan en yaygın diş tedavisidir. Dişlere tutturulan teller metal ya da yapıştırma malzemeyle uygulanır. Günümüzde yetişkinlerde dahi etkili sonuçlar veren bir yöntemdir.

Estetik diş hekimliği ile ağız estetiği başarılı bir şekilde yapılır. Komplike uygulamalar sayesinde kişinin her zaman güzel gülüşlere sahip olması hedeflenir.

Ön Diş Estetiği Nedir?

Bazı kişilerde ön dişlerde dişlerin aralıklı veya eğri olması, kişide eksik diş olması gibi yapısal bozukluklar görülebilir. Ayrıca ön dişlerin lekelenmesi, kırık olması veya çürük olması da çok yaygın durumlar arasındadır. Söz konusu tüm durumlar kişiye rahatsızlık verebilir. Bu durumda ön dişlere yapılan tüm estetik müdahaleler ön diş estetiği kapsamında uygulanır. Hastanın her zaman estetik bir gülüşe sahip olması adına çok gerekli uygulamalardır.

Estetik diş hekimliği kişiye en güzel gülüş tasarımını sağlamak adına uygulanır. Bu uygulamalar birden fazla işlemi bir arada barındırır.

Diş estetiği yaptırmak için sizler de kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Başakşehir Diş Estetiği Kliniği

Başakşehir diş estetiği kliniği olarak hastalarımızın tedavi süreçlerinde onlara maksimum konforu sağlıyoruz. İçinde bulunduğumuz yıl piyasaya sürülmüş olan en son teknoloji cihazlar aracılığıyla tedavi yapıyoruz. Bizi diğer kliniklerden ayıran en büyük özelliğimiz tamamen memnuniyet odaklı hizmet anlayışına sahip olmamızdır. Diş korkusu olan hastalarımız bizi tercih ettiklerinden sonra bu korkularını atlatmış oluyorlar. Başakşehir bölgesindeki kliniğimizde sağlamış olduğumuz konforlu ortamda tedavi olmak isterseniz randevu formunu doldurabilirsiniz.

Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.