Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.

Endodonti

kanal tedavisi

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi süreçleri genellikle birkaç seansta yapılır. İlk olarak ön dişin arka tarafında, azı veya küçük azı dişlerin kuronunda bir delik açılmaktadır. Hastanın hastalıklı pulpası çıkarıldıktan sonra diş hekimi pulpa boşluğu, kök kanalları gibi bölgeleri temizler. Daha sonra genişletme yapılarak kanal dolgusuna şekil verilir.

Seans sayısı fazla olacaksa dişi korumak adına kavite boşluğuna geçici dolgu uygulanır. Daha sonra tedavi sonunda pulpa boşluğu ve kanal kalıcı olarak doldurulur. En son aşamada doğal ve estetik görünüm sağlamak adına dişin üstü kuronla kaplanır.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişler 3 ana tabakadan meydana gelir. En dışta mine, bir altta ise dişin sert yüzeyini oluşturan dentin tabaka bulunur. Dişin iç yüzeyinde dişi besleme görevi olan damar ve sinirleri barındıran pulpa tabakası bulunur.

Diş çürükleri diğer iki tabakayı aşarak pulpaya ulaşırsa dişte enfeksiyon oluşur. Pulpa hasar görürse buradaki sinirler ölür. Dişin kaybedilmemesi için bu aşamada endodonti tedavisi yani kanal tedavisi uygulanır.

Pulpa ve diş kökü kanallarına kadar ulaşan enfeksiyonlara yol açan çürükleri temizleme, kanalları şekillendirme ve bölgeye hiçbir giriş yolu bırakmayacak şekilde yapılan doldurma işlemi kanal tedavisidir. Bölgeyi etkileyen enfeksiyon olması durumunda kanal tedavisine başvurulur.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kanal tedavisi süresi kanal sayısı, dişin ağızdaki konumu, enfeksiyon şiddeti gibi durumlara bağlı olarak değişir. Genellikle dişte enfeksiyon olduğu için 2 seansta tamamlanır. İlk seansta diş kanalı temizlenir ve şekillendirilir. İkinci seansta ise kanalda bir enflamasyon yoksa dişin dolgusu yapılarak tedavi tamamlanır.

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal tedavisi fiyatları, tedavi uygulanacak diş sayısı, tedavi sırasında uygulanacak ek işlemler (diş röntgeni çekimi gibi), estetik uygulamalara göre değişiklik gösterir. Seans sayısı kanal tedavisinde fiyatları etkilemez.

Kanal tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için kliniğimizi hemen arayabilirsiniz.

Endodonti Nedir?

Endodonti, dişlerin iç bölümlerinde ortaya çıkan problemlere müdahale etmeyi ifade eden diş hekimliği dalıdır. Yunanca endo yani içinde ile odont yani diş kelimelerinin birleşimiyle ortaya çıkan bir terimdir. Bu alanda diş pulpası ve dişin çevresindeki dokularla ilgili hastalıkların teşhis ve tedavi edilmesi söz konusudur.

Endodonti alanındaki tedavileri yürüten diş hekimlerine endodonti uzmanı ya da endodontist ismi verilir. Bu tedavilerde temel amaç hastanın doğal dişlerinin korunabilmesidir. Mevcut dişlerin en uzun süre korunması ve ağız içinde kalması temel hedeftir. Çürük, enfeksiyon, travma ve kırık gibi durumlara bağlı diş pulpası ve çevre dokularda ortaya çıkan hasarlar tedavi edilir.

Genellikle bu uygulamada kanal tedavisinin uygulandığı bilinse de diş hekimleri dişin canlı kalması adına rejenerasyon tedavilere de başvurabilir. Rejenerasyon tedavisinde diş kökünde canlı doku oluşturmak amaçlanır.

Başakşehir Endodonti Kliniği

Başakşehir endodonti kliniği olarak hizmet verdiğimiz kliniğimizde son teknoloji cihazları sizlerle buluşturuyoruz. İçinde bulunduğumuz yılın en modern diş kliniklerinden birisine sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Sağlamış olduğumuz imkanlar nedeniyle Başakşehir bölgesinde en çok tercih edilen endodonti kliniği olarak hizmet veriyoruz.

Kliniğimizden randevu almak için, sayfa üzerinde yer alan randevu formunu doldurunuz.

Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.