Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.

İmplantoloji

İmplant Nedir?

Hastanın çeşitli sebeplere bağlı olarak kaybettiği dişlerinin yerine tedavi amaçlı yerleşimi yapılan ve belirli bir süre sonunda kemik dokusuyla kaynaşan titanyum vidalara implant, implantoloji adı verilir. Bu vidalar en yaygın olarak titanyum malzemelerden yapılır. Uygulandığı alanda doğal bir diş gibi işlev görür. Şikayeti olan kişide yaşın ilerlemesiyle yaşanan kemik kaybı, diş çürüğü ve zaman içinde ortaya çıkan aşınmalara bağlı olarak çene kemiğine implantlar uygulanır. İmplantoloji, dental implantoloji ve oral implantoloji alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir.

Uygulandığı çene kemiğinde vidalar diş kökü görevini yerine getiriyor. İmplantlar uygulandıktan sonra çiğneme fonksiyonunun yerine gelmesi adına dişler uygulanıyor. Diş implantı kişinin ağzındaki diğer dişlerin ve dokuların sağlığını korumaktadır. Aynı zamanda tam protez kullanan hastalarda protezlerin tutuculuk gücünü yükseltir ve ağız içinde hareketlerini azaltmada etkilidir. Doğal diş kökü görevi görerek çiğneme kuvvetinin artmasını da sağlar.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Kliniğimizde implant tedavisi her durumda uygulanmaz. Hastanın öncelikle yeterli çene kemiği boyutlarına sahip olması gerekir. Bu yüzden işlem öncesi bir değerlendirme yapılır.

İmplant uygulanabilecek kişiler şöyledir;

 • İlerleyen yaş sebebiyle tam diş eksikliği olması,
 • Diş çekiminden sonra tek diş eksikliği bulunması,
 • Kişinin birden fazla dişini kaybetmesi,
 • Diş çekiminden hemen sonra kemik kaybının ileri derece olmaması,
 • Ağız içinde dokuların sağlıklı olan,
 • Yeterli çene kemiği boyutları olan,
 • Bağışıklık sistemi sebepli sürekli bir hastalığı olmayan adaylarda ve durumlarda implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan tedavi öncesinde hastanın bu işlem için uygun olup olmadığına bakılır. Hastanın ağız röntgeni ve kemik yapısı incelenir. Öncelikle hastanın mevcut ağız ve diş sorunları tedavi edilir. Daha sonra lokal anestezi altında implantlar yerleştirilir.

Yapay diş kökü olarak da nitelendirilebilecek implant vidalar hastanın çene kemiğine uygulanır. Daha sonra titanyum vidaların kemikle kaynaşması için 3-6 ay arası bir bekleme süresi olur. Güçlü kemik yapısı ve diş etlerine sahip olmayan hastalarda ilave kemik cerrahisi ile implanta uygunluk sağlanabiliyor.

İmplant Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Günümüzde en çok tercih edilen diş tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Köprü ve protezlere göre çiğneme fonksiyonu daha sağlıklı olur.
 • Estetik ve dayanıklı bir uygulamadır.
 • Hastanın protez yükümlülüğün ortadan kaldırır.
 • Çene kemiğinde erişme şikayetlerinin azalmasını sağlar.
 • Doğal dişlerin aşınarak köprü yapılması zorunluluğu ortadan kalkar.
 • Diş eti ve kemikleri destekleyerek doğal ve estetik sonuçlar doğurur.
 • Hasta daha sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığına kavuşabilir.

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant fiyatları konusunda kişiye özel bir çalışma yapılması gerekir. İmplant tedavisinde kullanılan malzemeler genellikle yurt dışından getiriliyor. Bu yüzden döviz kuru fiyatlar üzerinde etkilidir. Kullanılacak vida sayısı ve yapılacak ek tedaviler fiyatların belirlenmesinde etkili olur. Yapılacak olan uygulama diğer diş uygulamalarına göre biraz daha pahalı tedaviler olarak biliniyor.

Detaylı bilgi için muayene olabilir ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Başakşehir İmplantoloji Kliniği

Başakşehir bölgesinde yer alan implantoloji kliniğimizde uzman ekibimiz ile sizlere destek sağlıyoruz. İmplant, eksik dişin yerine yapılan yapay bir diştir. Dünya üzerinde birçok ülkede en fazla tercih edilen eksik diş tedavisidir. Başakşehir başta olmak üzere Türkiye genelinden sıklıkla implant yaptırmaya gelen hastalarımız bulunuyor. Çok fazla kişinin bizi tercih etmesinin ana sebebi ağrısız tedavi gerçekleştirmemizdir. İmplant takımı sırasında ağrısız ve sızısız tedavi uygulanır. Kliniğimizin sağlamış olduğu konforlu ortamda klinikte olduğunuzu unutacak, rahat bir tedavi süreci geçireceksiniz. Hızlı randevu almak için bu sayfada yer alan randevu formunu doldurabilirsiniz.

Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.