beyaz-dis

Lamine, özel yapıştırma teknikleri ile ön dişlerin, pozisyonlarını ve renklerini değiştirilmesi için kullanılan bir porselen türüdür. Doğal diş olarak görünen lamineler, kısa süreli bir tedavidir.

Porselenden tasarlanan lamine diş kaplamaları, ince ve yarı geçirgen bir tabakadan oluşur. Mevcut olan bir dişin üzerine, uygun olarak hazırlanan porselen yerleştirilir. Dişin ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü, özel bir yapıştırıcı madde ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra, dişlerin ve porselenin birbiriyle uyumlu hale gelmesi beklenir.

Lamine Diş Nasıl yapılır?

Estetik bir uygulama olan lamine, kaliteli malzemeler ve özenli bir işçilik ile yapıldığında, ortaya mükemmel dişler çıkar. Lamine diş yaptırırken, bu işlemi yaptıracağınız klinik oldukça önem taşır. Çünkü diş önemli bir yere sahip olduğu için ve sürekli kullandığımız için hem kaliteli hem de rahat edebileceğimiz şekilde olması önemlidir.

Lamine işlemi yapılırken, yapılacak olan en küçük yanlış bir işlem bile geri dönüşü olmayan şeylere neden olabilir. Bu nedenle, gerçekten işinin ehli, uzman olan kişilerin bu işlemi yapması sizin için daha iyi olacaktır.

Başakşehir Akdiş Kliniği, uzman ekibiyle lamine tedavisinde ehlileşerek müşterilerine bütün diş işlemlerinde kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Lamine İşlemi Nasıl Yapılır?

Lamine işlemi yapılırken, işlemi yapacak olan hekimin kesinlikle önceki tedavileri sorması gerekir.

Lamine işlemine başlarken ilk olarak fotoğraf çekimi yapılır ve ölçüler alınır. Ölçüler alındıktan sonra seramist yardımıyla dişlerin 3D tasarımı yapılır. Sonraki randevuda, tasarımı yapılan 3D (Wax-up) lamine yapılacak olan kişinin ağzında uygulanır.

Lamine Dişin Ömrü Ne Kadardır?

Lamine diş, iyi bir ağız bakımıyla ve dikkatli kullanımda 15-20 yıl sorun çıkarmadan kullanılabilir. Lekelenmeye karşı dirençli olan porselenlerin ömrünü, dişeti hastalıkları kısaltabilmektedir. Lamine dişlerin kullanım süresini uzatmak için iyi bir bakım şarttır. Çok sert yiyecekleri ısırmaktan kaçınılması gerekir.