Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.

Ortodonti

diş teli tedavisi

Ortodonti Nedir?

Ortodonti, kişide çapraşık, uyumsuz olan dişlerde uyumu sağlamak adına gerçekleştirilen tanı ve tedaviler ile dişlerin bu yapıya gelmesinin engellemesine yönelik yapılan önleyici uygulamaları kapsayan diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Bu alan kişide normal diş yapısının olması gereken durumdan daha farklı veya çapraşık olmasıyla problemi ortadan kaldırmak adına ağız, diş ve baş boyun bölgesi incelenerek sorunun düzeltilmesini hedefleyen bir tedavi sürecidir.

Ortodonti tedavisi, ortodonti uzmanı tarafından yapılır. Sadece kişide olan bozuklukları ortadan kaldırmaya yönelik değil, küçük yaşlardan itibaren bu olasılığı engellemeye yönelik uygulanan bir tedavi şeklidir.

Ortodonti Tedavisi Aşamaları Nelerdir?

Ortodonti tedavisi aşamaları şu şekildedir;

 1. İlk Muayene: İlk aşamada uzmanlar kapsamlı bir ortodontik muayene gerçekleştirir. Hastanın ortodonti için uygun olup olmadığına bakılır ve bir tedavi planı oluşturulur. Ortodonti tedavisi için hastada hiç çürük diş olmaması gerekiyor. 20 yaş diş kontrolü, diş kökleri incelemesi, ara çürükler, kemik dokusu sağlığı gibi birçok unsura bakılır.
 2. Tedavi Planlama: Hastanın ortodonti tedavisi için uygun olması durumunda doktor ağız içi ve dışı görseller, alt ve üst çene ölçüleri, sefalometrik filmi, el ve bilek filmi gibi incelemeler yapar. Daha sonra kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur.
 3. Tedavi Süreci: Hastada tüm dolgular yapıldıktan ve diş taşı temizliğinden sonra tedaviye başlanır. Genellikle ilk olarak üst çeneden başlanır ve alt çene birkaç seans sonra işleme dahil edilir. Braket yapıştırılması gereken bir tedavi görüyor olabilirsiniz.
 4. Pekiştirme: Braket çıkarıldığı gün ek tedavi başlaması gerekir. Hastanın tedaviye adaptasyon sürecinde yapılan müdahalelerin tamamı pekiştirme tedavisi olarak adlandırılır.

Ortodonti Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Diş teli tedavisi olarak da uygulanabilen ortodonti tedavisi şu durumlarda uygulanmaktadır;

 • Çapraşık ve uyumsuz olan dişleri doğru konuma getirmek
 • Ameliyat ile çene bozukluğu düzeltilemeyen hastaların dişleri düzeltilebilir
 • Önceden çekilmiş olan dişlerin mesafelerini ayarlayarak çekim boşluğunu implant yapabilmek amacıyla da kullanılır
 • Çene bozukluğunun tedavi edilememesi
 • Estetik bir gülüş kazanmak için gülüş tasarımı yapılması
 • Konuşma bozukluklarının ortadan kaldırılması
 • Dişlerin pozisyonlarında farklılık sebebiyle ağız içi bakımının yapılamaması gibi durumlarda uygulanır.

Ortodonti Tedavisi Avantajları

Diş teli gibi ortodonti tedavilerinde dişlerin çene üzerinde bulunan dağılımın düzeltilmesi sağlanır. Estetik gülüş kazanılır, hasta özgüveni artış gösterir, özellikle çocuklarda ileri yaşta ameliyat ile düzelebilecek tedaviye gerek kalmadan diş teli ile düzeltilmesi büyük bir avantajdır.

Başakşehir Ortodonti Kliniği

Başakşehir ortodonti kliniği arayan kişilerin ilk tercihi olmamızın ilk sebebi bizi başkalarına tavsiye eden hastalarımızdır. Bizi biz yapan en büyük özelliğimiz tamamen sizin memnuniyetinize odaklanıyor olmamızdır. Diş kliniğimizin iç dizaynını dişçi korkusu olan bir kişinin korkularını yenebileceği şekilde tasarladık. Siz yapılan işlemden memnunsanız bizde memnun oluruz. Başakşehir bölgesinde diş teli tedavisi uygulamaları yaparken içinde bulunduğumuz yılın en son teknoloji aletlerini kullanıyoruz. Kliniğimizde bir diş hekimine geldiğinizi unutur, kendinizi oteldeymişçesine rahat hissedersiniz. Şimdi telefon numaramızı arayarak veya randevu formunu doldurarak randevu alın.

Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.