Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.

Protetik Diş Tedavisi

Protetik Diş Tedavisi nedir

Protetik Diş Tedavisi Nedir?

Başakşehir üzerinde yer alan kliniğimizde gerçekleştirmiş olduğumuz protetik diş tedavisi, çeşitli durumlara bağlı olarak kişide yaşanan diş kayıpları sebebiyle ortaya çıkan fonksiyon kayıpları ve ağız estetiğini geri kazandırmak adına yapılan diş tedavisi uygulamalarından biridir. Halk dilinde diş protezi olarak adlandırılır. Hastanın kaybettiği dişi ile birlikte ağız içi çevre dokuların yeniden oluşturulmasıyla hastaya estetik, fonksiyon ve fonasyonu yeniden kazandırmayı hedefler.

Hastada diş ve dişlerin farklı sebeplerle kaybedilmesinden sonra ağız içinde boşluklar oluşabilir, çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonlar olumsuz etkilenebilir. Bu durumların tamamı estetik kaygılar yaratarak kişinin sosyal hayatını olumsuz etkiler. Tüm bu sorunların yaşanmaması adına bu tedavi yöntemi uygulanır. Böylece hastanın hem ağız fonksiyonları hem de özgüveni geri kazandırılır.

Protetik Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Kliniğimizde yapılacak olan protetik diş tedavisi öncesinde farklı tedavi seçenekleri de tercih edilebilirsiniz. Ancak diş tedavilerinde geç kalan hastalar için protetik yöntemler devreye girebilir. Kişinin kaybettiği dişi ve dişleri farklı protezlerle geri kazandırılabilir. Bu işlemler hastanın fonksiyon ve estetik açısından iyi hissetmesine yardımcı olur.

Hastanın çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları geri kazandırılır ve diğer taraftan rahatlık ve estetik açıdan da hasta kendini iyi hisseder. Uygulama öncesi uzmanlar bir inceleme yapar. Daha sonra hastanın talebi ve mevcut sağlık sorununa göre kişiye özel tedavi planlanır.

Protetik Diş Tedavisi Seçenekleri Nelerdir?

Protetik diş tedavisi için farklı yöntemler kullanılabilir. Hastanın estetik kaygıları ve mevcut fonksiyon kayıplarına göre farklı protez türleri tercih edilir. Protetik diş tedavilerinde kullanılan protez diş seçenekleri genel olarak şöyledir;

  • Sabit Protez: Diş dokusunda yeterli oranda destek olmayan ve dolgu malzemesi ile restorasyon yapılamayacak durumlarda tercih edilir. Bazı durumlarda diş küçültülerek kuron restorasyonu yapılabilir. Daha çoklu diş eksiklerinde boşluğun çevresindeki dişler küçültülür ve köprü protezleri uygulanır.
  • Zirkonyum Restorasyonlar: Yüksek dirence sahip estetik ve insan vücuduyla uyumlu, dayanıklı bir restorasyon için zirkonyum yoğun olarak tercih edilebilir. Zirkonyumun en önemli avantajı doğal diş rengine çok yakın olması ve kuvvet karşısında da dayanıklı kalması sabit ve implant üzeri protezlerde zirkonyum seramik kullanımını yaygın hale getiriyor. Zirkonyumun ışık geçirgenliği de yüksek olduğu için estetik açıdan çok verimlidir.
  • Lamina Restorasyon: Dişinde renk, form, boyut ve şekil bozukluğu olan kişilerde diş yüzeyinde minimal olarak aşındırma yapılarak yaprak şeklinde porselenlerin yapıştırıldığı bir estetik restorasyondur. Doğal dişe son derece yakın bir uygulamadır.
  • İmplant Üstü Protezler: Kemik yapısı uygun olan kişilerde uygulanan implantın üzerine sabit ya da hareketli olarak yerleştirilen protezlerdir.
  • Hareketli Protezler: Damak protezi olarak da bilinen bu diş protezi türleri farklı sebeplerle tüm dişlerini kaybeden kişilerde uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi almak için hemen kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Başakşehir Protetik Diş Tedavisi Kliniği

Başakşehir protetik diş tedavisi kliniği üzerinde gerçekleştirilecek olan tedavi sürecinde rahat etmeniz için modernliği ve rahatlığı sizlere sunuyoruz. Son teknoloji cihazlar ile ağrısız ve sızısız bir tedavi sunarken, aynı zamanda klinik tasarımımız ile sizlere maksimum konforu sunuyoruz. Kliniğimizde tedavi görmek isterseniz sayfa üzerinde yer alan randevu formu aracılığıyla randevu alabilirsiniz.

Randevu
Randevu talebiniz alındı. En kısa sürede belirttiğiniz telefon numarasına dönüş yapılacaktır.
Randevu talebi gönderilemedi. Lütfen tüm alanları kontrol ederek yeniden deneyiniz.